27 Jan 0

Hamile Kalmak İçin Doğurganlık Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Yazar: Ehamile Kategori: Pregnancy Preparation Okunma: 431

Hamile Kalmak İçin Doğurganlık Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır ?

Beslenme ile ilgili hergün pek çok haber okuyoruz. Ancak konu anne olabilmek olunca daha da hassas davranıyoruz. İşte işin uzmanlarından anne olmak isteyenlere basit ama etkili tiyolar...

Doğurganlık diyetinin amacı yumurtlamayı artırmak ve hamile kalma şansını artırmaktır. Bu beslenme planı, yurt dışında kadınlarda kronik hastalıklar için risk fakörlerini araştıran hemşirelerin sağlık çalışmasından elde edilen araştırmaya dayanmaktadır. Kısaca her toplumda olduğu gibi, insanların daha önceki bilgi birikim ve tecrübelerinden yararlanılmaktadır.

Diyetinize Bitkisel Protein Kaynakları Ekleyin 

Birincisi, trans yağın kesilmesi, ikincisi daha fazla doymamış bitkisel yağların tüketilmesi ve üçüncüsü diyetinize daha fazla bitkisel protein eklerken, daha az hayvansal protein kullanmaktır. 

Az Yağlı Ürünleri Tercih Etmeyin

Dördüncü ve beşinci adımlar, yavaş sindirilen karbonhidratları yemek ve az yağlı ürünleri değil, tam yağlı süt ürünleri seçmektir. Altıncı ve yedinci adımlar, folik asit ve diğer B vitaminlerini içeren bir multivitamin almak veya gıdalardan ya da takviyelerden demir alımını artırmaktır.

Asitli İçeceklere Veda Edin

Sekizinci adım, kadınların asitli ve şekerli içecek alımını kesmelerini ve bol miktarda su içmelerini gerektirir. Kafeine az da olsa izin verilir. Dokuzuncu ve onuncu adımlar; sağlıklı bir vücut kitle indeksine ulaşmak ve kondisyon düzeylerini artırmaktır.

Ehamilegiyim

 

 

Yorum Yazın

İsim
E-Posta Adresi:
Yorum
Captcha
IŞŞIL Hamile Dünyası | Hamile Giyim Markaları | Hamile Kıyafetleri © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır.