Doğuma Hazırlık

Rss
12 Mar 0

DOĞUMUN YAKLAŞTIĞINI İŞARET EDEN BELİRTİLER

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 503

Bir sabah uyandığınızda kendinizi bir anda çok enerjik hissedebilirsiniz!

Pek çok kadın doğumdan kısa bir süre önce kendini bu şekilde hisseder. Şart olmamakla birlikte bu ve aşağıdaki belirtiler de doğumun yaklaştığını düşündürür” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, tüm bu bulguların görülmesinin şart olmadığını, kadından kadına değişebileceğini belirtirler.
 


 

Devamı
18 Mar 0

TAHMİNİ DOĞUM TARİHİ NASIL HESAPLANIR ?

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 1128

Bebeğinizin ne zaman doğacağını bu yöntemle öğrenebilirsiniz.

Doğum zamanını tam olarak hesaplamak mümkün değildir. Doğum zamanı son adet tarihinden sonraki 40 haftaya kadar hesaplanır. Bu hesaplama, son adet tarihinizden itibaren başladığından dolayı, eğer son adet tarihinizi yanlış biliyorsanız doğum zamanı hesaplaması yanlış olacaktır.

 
 

Devamı
02 Apr 0

Bebeğimin Cinsiyetini Ne Zaman Öğrenebilirim

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 1390

Bebeğin cinsiyetinin heyecanlı ve meraklı aileler için önemli bir durum, cinsiyetin ne zaman öğrenilebileceğini sizler için araştırıp doğru bilgileri paylaşmaya çalıştık. Sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi dileriz. 

Devamı
16 Apr 0

Tüp Bebek Tedavisinden Önce Neler Yapılmalı

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 614

Öncelikle basit yöntemler ile gebe kalınıp kalınmayacağı araştırılmalı!

              Çocuk sahibi olmakta zorlanan çiftler, en kısa sürede tedavi olup bebeklerine kavuşmak isterler. Hatta bazıları neden çocuk sahibi olamadıklarını öğrenmeden hemen tüp bebek yaptırmaya çalışırlar. Kadın Hastalıkları Uzmanlarının, tüp bebek tedavisinden önce yapılması gereken hakkındaki açıklamalarını sizin için toparladık. Defalarca tüp bebek tedavisi deneyip kendiliğinden gebe kalan birçok kişiye tanık olunur. En son teknolojik gelişmeler kullanılsa bile tüp bebek kesin bir yöntem değildir. Amerikan Üremeye Yardımcı Tedavi Edenler Derneği’ne göre tüp bebekte başarı oranı %40’a ancak ulaşmaktadır.

 
 

Devamı
20 Oct 0

Yalancı hamilelik nasıl olur?

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 325

Yalancı hamilelik kişinin hamile olmamasına rağmen hamilelik belirtilerinin tümünü yaşaması durumuna denir. Peki, yalancı hamilelik nasıl olur? Neden vücudumuz bize yalan söyler? Yalancı hamileliği nasıl anlarız? Yalancı hamilelik sonrasında ne yapmalıyız? Yalancı hamileliğe dair merak ettiğiniz bütün sorular Ehamile'de

Devamı
IŞŞIL Hamile Dünyası | Hamile Giyim Markaları | Hamile Kıyafetleri © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır.