Doğuma Hazırlık

Rss
12 Mar 0

DOĞUMUN YAKLAŞTIĞINI İŞARET EDEN BELİRTİLER

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 240

Bir sabah uyandığınızda kendinizi bir anda çok enerjik hissedebilirsiniz!

Pek çok kadın doğumdan kısa bir süre önce kendini bu şekilde hisseder. Şart olmamakla birlikte bu ve aşağıdaki belirtiler de doğumun yaklaştığını düşündürür” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, tüm bu bulguların görülmesinin şart olmadığını, kadından kadına değişebileceğini belirtirler.
 


 

Devamı
18 Mar 0

TAHMİNİ DOĞUM TARİHİ NASIL HESAPLANIR ?

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 582

Bebeğinizin ne zaman doğacağını bu yöntemle öğrenebilirsiniz.

Doğum zamanını tam olarak hesaplamak mümkün değildir. Doğum zamanı son adet tarihinden sonraki 40 haftaya kadar hesaplanır. Bu hesaplama, son adet tarihinizden itibaren başladığından dolayı, eğer son adet tarihinizi yanlış biliyorsanız doğum zamanı hesaplaması yanlış olacaktır.

 
 

Devamı
02 Apr 0

Bebeğimin Cinsiyetini Ne Zaman Öğrenebilirim

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 439

Bebeğin cinsiyetinin heyecanlı ve meraklı aileler için önemli bir durum, cinsiyetin ne zaman öğrenilebileceğini sizler için araştırıp doğru bilgileri paylaşmaya çalıştık. Sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dönemi dileriz. 

Devamı
16 Apr 0

Tüp Bebek Tedavisinden Önce Neler Yapılmalı

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 376

Öncelikle basit yöntemler ile gebe kalınıp kalınmayacağı araştırılmalı!

              Çocuk sahibi olmakta zorlanan çiftler, en kısa sürede tedavi olup bebeklerine kavuşmak isterler. Hatta bazıları neden çocuk sahibi olamadıklarını öğrenmeden hemen tüp bebek yaptırmaya çalışırlar. Kadın Hastalıkları Uzmanlarının, tüp bebek tedavisinden önce yapılması gereken hakkındaki açıklamalarını sizin için toparladık. Defalarca tüp bebek tedavisi deneyip kendiliğinden gebe kalan birçok kişiye tanık olunur. En son teknolojik gelişmeler kullanılsa bile tüp bebek kesin bir yöntem değildir. Amerikan Üremeye Yardımcı Tedavi Edenler Derneği’ne göre tüp bebekte başarı oranı %40’a ancak ulaşmaktadır.

 
 

Devamı
28 May 0

Genetik Faktörler Gebeliğe Engel Olur Mu ?

Yazar: Ehamile Kategori: Doğuma Hazırlık Okunma: 48

Genetik Faktörler ve Gebelik İlişkisi ile alakalı bilgileri aşağıda siz değerli anne olmaya aday ve anne adaylarımız için paylaştık.

Herkesin de bildiği ve istediği gibi çocuk sahibi olmak çok önemli bir duygudur. Hiçbir çift çocuksuzluğun getirdiği eksikliğini yaşamak istemez. Fakat bazı durumlardan dolayı anne ve baba adayları bunu yaşamak durumunda kalabiliyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı anne ve baba adaylarının çocuk sahibi olması ya gecikiyor ya da gerçekleşmiyor. Buna katlanmayı hiçbir anne ve baba adayı istemez. Çocuk sahibi olmayı engelleyen birçok sebep vardır. Bu sebepler çeşitli hastalıklar olabilir, genetik faktörler olabilir ve hatta nedeni belli olmayan infertiliteler olabilir.


 

Devamı
IŞŞIL Hamile Dünyası | Hamile Giyim Markaları | Hamile Kıyafetleri © 2009-2017 Tüm Hakları Saklıdır.